Menu
Sepetim

50 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İade ve Değişim

İade/Değişim süresi kaç gündür?

Colorinas'dan almış olduğunuz ve kullanmadığınız,yeniden satılabilir durumdaki ürünler için iade süresi fatura tarihinden itibaren 30 gün, değişim süresi fatura tarihinden itibaren 90 gündür. Colorinas'dan aldığınız ürünler için, Para iadesi talep ederseniz, aldığınız ürünleri fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde Colorinas Depo’ya  (Göktürk Merkez Mah. Çeşmebaşı Cad. No:7-B Eyüp/İstanbul) Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli bizzat göndermeniz gerekmektedir. Diğer tüm kargo şirketleriyle yapılan iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir.İade işlemi Colorinas tarafından ürünün teslim alınması ile başlayacaktır.


Değişim için ne yapmam gerekiyor?

Colorinas'dan almış olduğunuz ve kullanmadığınız,yeniden satılabilir durumdaki ürünler için değişim süresi 90 gündür. Değiştirmek istediğiniz ürün ile ilgili bilgileri hesabım sayfasından ulaşacağınız İade ve Değişim Formuna doldurmanız gerekmektedir. Formun açıklama kısmına ürün değiştirmek istediğinizi mutlaka belirtiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünü Colorinas Depo’ya  (Göktürk Merkez Mah. Çeşmebaşı Cad. No:7-B Eyüp/İstanbul) Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli bizzat göndermeniz gerekmektedir. Diğer tüm kargo şirketleriyle yapılan iadelerde, kargo ücreti müşteriye aittir. Gönderdiğiniz ürün Colorinas'a ulaştıktan sonra, faturanızda satın aldığınız tutar kadar hesabınıza tanımlanacak hediye çeki ile yeni ürününüzü tekrar sitemizden sipariş edebilirsiniz.


İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu ilgili departmanımız tarafından kontrol edilecek ve iadeniz bunun akabinde yapılacaktır. Kredi kartı ödemelerinizin iadesi bankanızın çalışma sistemi gereği en geç 2 iş günü içerisinde hesabınıza geçecektir. Bu süreç tamamen bankalara bağlıdır ve firmamızın bu sürece müdahale etme hakkı yoktur.


İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları Colorinas'a aittir. Hesabım sayfasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, iade edeceğiniz ürünü Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz! Ancak farklı bir kargo şirketi kullanmak isterseniz ödeme sizin tarafınızdan yapılmalıdır.Eğer iadeniz hakkında hâlâ şüpheleriniz varsa lütfen info@colorinas.com adresine e-posta gönderiniz ya da 0212 322 22 21 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayınız.


Havale/EFT nasıl iade edilir?

Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade yapılırken banka hesap bilgileriniz ilgili departmanlarımız tarafından istenecek ve belirttiğiniz hesaba,(hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT yoluyla; bütün ürün bedelinin tamamı tek seferde ödenecek şekilde yapılacaktır.